Pre študenta, ktorý sa zrazu ocitol v cudzom meste, v ktorom strávi 4 či 5 rokov štúdia, je dobre vedieť, kde sa nachádza knižnica, čo a ako v nej môže nájsť, aké podujatia pre mládež sa tu konajú a kde môže nájsť zdroj poznania, ale aj zmysluplnej zábavy a útočisko, ak potrebuje tiché pokojné miesto na štúdium, čítanie či písanie rôznych prác.

Je dobrou tradíciou, v ktorej pokračujeme aj v tomto roku, že prváci zo školského internátu v Spišskej Novej Vsi prídu na návštevu knižnice. A tak 21. októbra 2024 prišli študenti v doprovode pani vychovávateľky do Spišského kultúrneho centra a knižnice, kultúrneho zariadenia Košického samosprávneho kraja, na exkurziu spojenú s informačnou výchovou. Tešíme sa na naše ďalšie spoločné stretnutia, možno aj v Klube mladých knihomoľov, do ktorého študentov srdečne pozývame a radi ich medzi nami privítame.