Požičiavanie e-kníh pre registrovaných čitateľov zdarma.

Ponúkame vám elektronické knihy, ktoré nájdete v našom on-line katalógu a po stiahnutí ich môžete čítať v smartphone, tablete.

Na základe našej zmluvy s portálom Palmknihy – eReading si môžete priamo z domu vypožičať e-knihy cez on-line katalóg našej knižnice. Výpožička e-knihy je na dobu 31 dní a nie je možné vrátiť ju skôr. Na 32. deň bude kniha z aplikácie automaticky vymazaná. Vypožičať si môžete naraz maximálne 3 tituly.

Postup pre čitateľov

Ako sa zapojiť do eVýpožičiek:

1. Zaregistrujte sa v knižnici.
  2. Zaregistrujte sa na portáli www.palmknihy.cz (Dôležité: je potrebné mať rovnakú emailovú adresu aj pri prihlasovaní do eReading aj do knižnice).
  3. Stiahnite si aplikáciu s názvom eReading do svojho zariadenia (čítačka, mobilný telefón, tablet), ktorá je zdarma k dispozícii na Google Play pre Android alebo na App Store pre iOS.

Ako si vypožičať e-knihu:

1. Prihláste sa do online katalógu knižnice.
  2. Pri vybranej knihe v katalógu zvoľte „Požičať e-knihu“. Po stisnutí tlačidla sa Vám zobrazí oznámenie o úspešnom vypožičaní. Na emailovú adresu Vám príde oznámenie o uskutočnenej e-výpožičke.

Ako otvoriť e-knihu:

1. Otvorte aplikáciu eReading. Sekcia s „Místními“ (stiahnutými) knihami bude najprv prázdna.
  2. V hornom menu zvoľte sekciu „ONLINE“ a vyplňte Vaše prihlasovacie údaje, ktoré ste uviedli pri registrácii do portálu www.palmknihy.cz.
  3. Kliknutím na obálku stiahnete e-knihu zo sekcie „Online“ do „Místní“. Iba v tomto kroku musíte byť pripojení na Internet.
  4. V prípade, že máte aplikáciu eReading stiahnutú vo svojom mobile/tablete a ste v nej trvalo prihlásení, proces vypĺňania prihlasovacích údajov už pri ďalších výpožičkách opakovať nemusíte.