Júnový Knižný klub beletrie sa tentokrát niesol v slávnostnom znamení. V čom bolo naše stretnutie tentokrát výnimočné? Presne pred rokom v júni sme sa stretli po prvýkrát. Naše rozhovory o knihách boli najprv jemné, postupne však uvoľnené a spontánne.

Čoskoro sme zistili, že práve príbehy z kníh sa najlepšie prežívajú spolu. A každý z nás sa začal tešiť na poslednú stredu v mesiaci, keď sa o štvrtej rozliala v knižnici vôňa kávy a začali sme sa zbiehať na náš knižný klub. Stretnutie bolo však aj tentokrát o literatúre. Odovzdali sme si dojmy z autorského podvečera so slovenskou spisovateľkou Z. W. Švábekovou z 9. júna 2022 u nás v knižnici. Jej knihy plné silných príbehov o ženách sa nám zdali až neskutočné. Zaujala nás i tvorba spisovateľa a prekladateľa Jonathana Grestyho. Autor sa po ukončení štúdia anglickej literatúry na Durham University v r. 1992 presťahoval na Slovensko. Dozvedeli sme sa, že učil na Gymnáziu v Spišskej Novej Vsi, neskôr aj na iných gymnáziách a usadil sa Prešove, kde učí na Prešovskej univerzite. Jeho román CUDZINCOV KABÁT zachytáva niektoré pocity, názory a zážitky (skutočné aj vymyslené), ktoré prežil od príchodu na Slovensko.
Do ďalšieho klubového roka si zaželajme spolu mnoho spoločne prečítaných dobrých kníh, inšpiratívnych rozhovorov a spokojných členov. Dvere na našom klube sú aj naďalej otvorené pre ďalších knihomoľov. Stále radi privítame medzi nami každého nového milovníka dobrej literatúry, ktorý sa k nám chce pripojiť.