Prvý marcový týždeň je už neodmysliteľne spätý s Týždňom slovenských knižníc.

V pondelok  28. februára 2022 začína už jeho 23. ročník, do ktorého sa aktívne zapája aj Spišské kultúrne centrum a knižnica v Spišskej Novej Vsi, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja.

A keďže tu máme aj marec – mesiac knihy, je o dôvod viac navštíviť našu knižnicu, ktorá má stále čo ponúknuť, aj v časoch internetu a čítania z displejov. Počas celého Týždňa slovenských knižníc sme pre čitateľov knižnice pripravili pestrý a zaujímavý program.

V súlade s vysoko aktuálnou ekologickou témou tohto ročníka – „Zelené knižnice“, prednášku pracovníka Správy NP Slovenský raj – Kolobeh života, čítanie s porozumením zamerané na ekovýchovu – O čajke a kocúrovi, ktorý ju naučil lietať.

V Záhade knižnice na konci ulice vám prezradíme ako sa šetrnejšie správať k životnému prostrediu a s deťmi materských škôl v environmentálnom dopoludní, pomocou kníh z nášho bohatého knižničného fondu „ Zachránime svoju planétu“. To, že „Budúcnosť planéty je v našich rukách“, sa dozvedia študenti stredných škôl v prednáške, zameranej na ochranu životného prostredia, separáciu a recykláciu odpadu. A ešte všeličo iné…

Všetkých, ktorí chcú „dať veciam druhú šancu“, pozývame 2. marca 2022 o 16:00 na bezplatný kreatívny workshop. Vyrobíme si ručne šité látkové obaly na knihy s využitím nepotrebných zvyškov látok a dekoratívnych drobností. Samozrejme, nebudú chýbať ani tradičné slávnostné zápisy prvákov za čitateľov našej knižnice – Netreba sa knihy báť!, alebo informačná výchova, tentokrát venovaná kráľovi dobrodružných románov, Karlovi Mayovi, pod názvom Mayovky majú stále priaznivcov. S piatakmi zo základných škôl načrieme aj do Studnice ľudovej múdrosti Pavla Dobšinského. V tomto  týždni, samozrejme, môžete využiť aj bonusy, ktorými sú bezplatná registráciaa odpustenie všetkých sankčných poplatkov za upomienky, pri podmienke vrátenia všetkých vypožičaných kníh.
Ak ešte váhate, príďte si vybrať knihy podľa vlastného výberu a na krídlach fantázie sa preniesť do známych – neznámych krajín literatúry.
Verte, že u nás nechýbajú nové tituly pre všetkých a všetky vekové kategórie. Naša knižnica je „KNIŽNICOU PRE VŠETKÝCH“.