9. TÝŽDEŇ / O vytrvalosti /  23. 8. 2021 – 29. 8. 2021

Kniha môže byť skvelým spoločníkom nielen na dlhé zimné večery, ale aj počas letných prázdnin a dovolenky.

Preto sme sa zapojili do celoslovenského čitateľského projektu s názvom Prečítané leto. Je to čitateľské dobrodružstvo pre rodiny s deťmi, ktoré vám pripraví program na celé leto. Počas prázdnin a dovolenky sa má oddychovať, ale dá sa to aj s knihou v ruke. Veď dobrá kniha vie potešiť, dá sa pri nej relaxovať, dokáže rozhýbať fantáziu i tvorivosť a môžete vďaka nej spoznávať svet okolo seba.

Hlavnou témou tohtoročného Prečítaného leta je „Dobrodružstvo na cestách“. Počas deviatich týždňov vám prinesieme tematické okruhy na každý týždeň a knižné tipy pre naše spoločné letné čítanie. Možno vás námety aj inšpirujú k nápadom, ako stráviť čas s deťmi, aby sa nenudili, a aby ste spolu prežili leto plné zážitkov.

Čítať sa dá takmer kdekoľvek. Pamätajte, že rodičia sú pre svoje deti vzorom. Ak vidia deti čítať svojich rodičov, samy po knihe rady siahnu. Aby ste mali prehľad o aktuálnych témach, knižných odporúčaniach, a aby toto čitateľské dobrodružstvo bolo pre vaše deti väčšou zábavou, máme pre vás pripravený prázdninový kalendár od kníhkupectva Martinus.