Pre detských aj dospelých čitateľov sme si v novom roku pripravili knižnú výzvu. Zistite, či si trúfate prečítať knihy na základe rôznych zadaní.

Detskí čitatelia si po splnení jednotlivých 12-tich zadaní budú môcť vyfarbiť časť maľovanky s rozprávkovými postavičkami. Každá z dvanástich úloh je priradená podľa čísla k časti obrázka (napríklad – po prečítaní knihy zo zadania č. 6 sa môže vyfarbiť časť obrázka označená rovnakým číslom). Niektoré zo zadaní je možné nahradiť ľubovoľnou bonusovou úlohou.

Dospelí čitatelia – na zaradenie do žrebovania je nutné splniť 12 zadaní, pri každom z nich je potrebné prečítať knihu z nášho fondu (každé zadanie obsahuje podmienku, ktorú kniha musí obsahovať). Aj v tomto prípade je možné niektoré zo zadaní nahradiť ľubovoľnou bonusovou úlohou. Tí odvážnejší z vás môžu splniť všetky zadané úlohy.

Všetci čitatelia budú za úspešné splnenie celej výzvy zaradení do žrebovania, ktoré sa uskutoční na konci roka 2023. Zadanie knižnej výzvy si môžete vyzdvihnúť v knižnici na Letnej 28, na pobočke Mier alebo si ho prezrieť tu: