Spišské kultúrne centrum a knižnica, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja, vás srdečne pozýva na besedu so spisovateľkou Janou Micenkovou, autorkou knihy poviedok Sladký život (2018), ktorá sa dostala do finálnej desiatky ceny Anasoft litera.

Jej ďalšiu knihu, román Krv je len voda (2021), by sme mohli označiť aj za štúdiu osamelosti, za boľavý text o jednej rodine, v ktorej absolútne nič nefunguje.
Stretnutie so spisovateľkou, v rámci cyklu autorských besied so slovenskými autorkami s názvom „Kde končí kniha, tam začína literárny večer“, sa uskutoční vo štvrtok 29. septembra 2022 o16:30 v knižnici na Letnej 28.

Jana Micenková sa narodila v roku 1980 v Košiciach. Vyštudovala slovenský jazyk a literatúru v Prešove a následne absolvovala štúdium na FAMU v Prahe, odbor scenáristika a dramaturgia. V roku 2013 založila v Prahe nezávislý divadelný súbor Nekroteatro, kde dodnes pôsobí ako dramatička a režisérka. Za svoju divadelnú hru Nekrogames získala Cenu slovenského literárneho fondu za najlepší dramatický text 2013 a cenu pre mladých dramatikov, VEJK AP 2012. Za poviedku s názvom Nekrogames získala prémiu v súťaži Poviedka 2012. Za novelu Najkrajšie roky získala cenu poroty v literárnej súťaži DEBUT 2012.

Projekt cyklu pravidelných autorských stretnutí z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, ktorý je aj hlavným partnerom projektu.