„Písanie je moja druhá koža.“
Spišské kultúrne centrum a knižnica, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja, vás srdečne pozýva na literárny podvečer so slovenskou spisovateľkou, kunsthistoričkou a vydavateľkou – Janou Bodnárovou.

Vydala 22 kníh pre dospelých i deti. Získala cenu Ivana Kraska za prózu Aféra rozumu (1990). Jej hra Kurz orientálneho tanca vyhrala v súťaži Dráma 2004. V roku 2005 vyšla v knižnej edícii ASPEKT Insomnia s textami: Mandolína, Nočná samovrava a Popríbehy a v roku 2008 Takmer neviditeľná (nominovaná na Anasoft litera 2009). V roku 2016 jej vyšiel román Náhrdelník/Obojok (Cena Literárnej akadémie), v roku 2018 minimalistická zbierka prozaických fragmentov NOCturná (nominovaná na Anasoft litera 2019) a v roku 2019 „malý román“ Koža (nominovaný na Anasoft litera 2020). Stretnutie so spisovateľkou, v rámci cyklu autorských besied so slovenskými autorkami s názvom „Kde končí kniha, tam začína literárny večer“, sa uskutoční v stredu 7. decembra 2022 o 16:30 v knižnici na Letnej 28.
Cyklus autorských besied z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, ktorý je hlavným partnerom projektu.