Spišské kultúrne centrum a knižnica, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja, sa v stredu 8. marca 2022 o 15:30 po prvýkrát zapojí do projektu „Je nás počuť!“.

V tento deň všetky knižnice, ktoré sa do projektu zapoja spoločne v rovnakom čase upozornia na krásu literatúry. V podaní našich knihovníkov odznejú ukážky z pestrého výberu kníh: od regionálneho autora Antona Mareca, obľúbených slovenskej autoriek Dany Hlavatej a Michaely Elly Hajdukovej, večného tuláka po všetkých možných aj nemožných fantastických svetoch – Mariána Kubicska, Liny Kotenko – jednej z prvých a najvýznamnejších mladých ukrajinských poetiek, ktorá sa objavila na prelome 50. a 60. rokov 20. storočia či napínavý príbeh o zmysle pre rodinu, o dôvere a trpezlivosti od Elie Radinger. Vypočuť si ich môžete pod oknami knižnice na Letnej 28 už túto stredu 8. marca o 15:30.
Nad podujatím prevzala záštitu prezidentka Slovenskej republiky – pani Zuzana Čaputová.