V rámci Týždňa slovenských knižníc sa Spišské kultúrne centrum a knižnica, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja, znovu zapojí do celoslovenského podujatia s názvom Je nás počuť, počas ktorého všetky zapojené knižnice čítajú úryvky kníh širokej verejnosti, aby ich bolo počuť a upozornili nielen na knižnice a prácu knihovníkov, ale aj na krásy literatúry.

Z našich okien si budete môcť 6. marca 2024 o 15:30 hod. vypočuť nahrávky úryvkov z kníh v podaní pána primátora Ing. Pavla Bečarika, našej pani riaditeľky Mgr. Moniky Tkáčovej a knihovníkov Spišského kultúrneho centra a knižnice. Oslovili sme aj ľudí z oblasti kultúry – Ivu Liptákovú a Lukáša Frankoviča, koordinátorku ochrany detí pred násilím Mgr. Zuzanu Plíhalovú, za organizáciu Človek v ohrození Lindu Melikant a učiteľov a žiakov zo Základnej školy na Hutníckej ulici a Strednej odbornej školy techniky a služieb v Spišskej Novej Vsi. V ich podaní odznejú texty od Raya Bradburyho, Petra Karpinského, Jána Milčáka, Júlie Čurillovej, Forresta Cartera, Pavla Országha Hviezdoslava, Miroslava Válka, Eleny Maróthy-Šoltésovej a ďalších autorov prózy aj poézie. Podujatie sa uskutoční pod záštitou prezidentky Slovenskej Republiky Zuzany Čaputovej.