V utorok 31. mája 2022 sa v Spišskom kultúrnom centre a knižnici, kultúrnom zariadení Košického samosprávneho kraja, konalo vyhodnotenie výtvarnej súťaže ŽIDOVSKÁ SPIŠSKÁ NOVÁ VES – HOLOKAUST MOJIMI OČAMI.

Do súťaže sa mohli zapojiť žiaci 2. stupňa základných škôl, študenti stredných škôl a žiaci základných umeleckých škôl. Súťaž vyhlásilo občianske združenie Pro Memory, v spolupráci s Mestom Spišská Nová Ves a ZUŠ v Spišskej Novej Vsi, pod záštitou primátora mesta Ing. Pavla Bečarika, pri príležitosti 80. výročia rodinného transportu židovských obyvateľov do nemeckých koncentračných táborov. Na podujatí, za prítomnosti zástupcov mesta, zazneli gitarové skladby žiakov a odznela aj prezentácia knihy Chlapec v pásikavom pyžame. Pani PhDr. Ružena Kormošová, PhD. prítomným objasnila smutné udalosti z histórie nášho mesta, týkajúce sa holokaustu a na záver sa konalo slávnostné položenie venca a kamienkov k pamätnej tabuli spišskonovoveským obetiam holokaustu na Školskej ulici. Výstavu výtvarných prác bude možné si prezrieť v spoločenskej miestnosti knižnice na Letnej 28 do 10. júna 2022.

Víťazom súťaže srdečne blahoželáme!

Reportáž TV REDUTA:

[video src="https://www.snv.sk//data_import/tvrVysielanie/220601/220601-3.mp4" /]