Ako sa rodí kniha

Seniori v knižnici je cyklické podujatie, na ktorom sa v Spišskom kultúrnom centre a knižnici, kultúrnom zariadení Košického samosprávneho kraja, pravidelne raz v mesiaci stretávame so seniormi. Prostredníctvom rôznych foriem sa im snažíme poskytnúť priestor na rozširovanie ich záujmov, vedomostí a v neposlednom rade i na vytváranie sociálnych väzieb a utužovanie vzťahov. V rámci mesiaca kníh sme 20. marca 2024 pre nich pripravili tematické popoludnie, na ktorom sme si posvietili na to, ako sa rodí kniha. Problematiku nám objasnil regionálny spisovateľ, člen Spišského literárneho klubu, zakladateľ vydavateľstva FAMA art a redaktor, pôsobiaci v Slovenskej knižnici pre nevidiacich Mateja Hrebendu v Levoči, Ján Petrík.

.