Výpravca Samko 22. júna o 10:00 hod. vypravil v parku rozprávkový vláčik plný nádherných rozprávkových príbehov z políc knižnice v Spišskej Novej Vsi, v rámci už štvrtého ročníka projektu „Rande s leporelom“.

Obľúbené, s letom už neodmysliteľne spojené, verejné čítania rozprávok pre deti z nášho mesta i okolia, ktoré sa konajú v parku na námestí, sú zamerané na rozvoj čitateľskej gramotnosti a zručností detí, vytváranie vzťahu detí ku knihám, ale aj spríjemnenie slnkom zaliatych, letných prázdninových dní.
Tentoraz si deti pozreli nádherné predstavenie Pleško a Strieborná Borka, na motívy príbehu Rozprávkový vláčik, nášho známeho regionálneho autora Jána Milčáka. Divadelné predstavenie pre deti pripravila Iva Liptáková s Bábkovým divadlom spod Spišského hradu. Opäť nechýbali ani tvorivé minidielničky. Deti vyrábali farebné rozprávkové vláčiky, ktorými slimák v rozprávke pozval seniorov – Pleška a Striebornú Borku, na výlet. Deti si tak zapamätali posolstvo príbehu o tom, že nikto na svete nemá byť sám.
Projekt realizovalo Spišské kultúrne centrum a knižnica, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja. Za pomoc pri zabezpečení verejného priestranstva ďakujeme Mestu Spišská Nová Ves a pánovi viceprimátorovi Ing. Jozefovi Gondovi.
Projekt verejného čítania z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, ktorý je aj hlavným partnerom projektu.

 

Fotogaléria: