V Spišskom kultúrnom centre a knižnici, kultúrnom zariadení Košického samosprávneho kraja, sa 12. marca konala porada bibliografov Košického a Prešovského samosprávneho kraja, ktorej sa zúčastnilo 19 bibliografov a knihovníkov z 10 knižníc.

Súčasťou programu bolo vyhodnotenie činnosti regionálnych bibliografických pracovísk oboch krajov za rok 2023 a taktiež aktuálne problémy pri spracovaní článkov, kníh a špeciálnych dokumentov. Prednášku a diskusiu o digitálnej knižnici Slovenskej národnej knižnice DIKDA a jej využití v slovenských knižniciach pod vedením vedúcej oddelenia spracovania kníh a špeciálnych dokumentov SNK Mgr. Simony Glončákovej a Mgr. Kataríny Birčekovej. Všetkým zúčastnením kolegom ďakujeme za návštevu.