Do 19. ročníka medzinárodne úspešného podujatia na podporu čítania Noc s Andersenom, ktoré sa každoročne organizuje pri príležitosti výročia narodenia dánskeho rozprávkara Hansa Christiana Andersena, sa Spišské kultúrne centrum a knižnica, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja, zapojilo s bohatým a originálnym programom.

Úvod stretnutia patril životu a majstrovskému dielu Hansa Christiana Andersena. Ďalšie časti pestrého programu boli prostredníctvom zážitkového čítania, súťaží, interaktívnych hier a tvorivých dielní venované tvorbe Ivana Popoviča, Svetovému dňu vody a v neposlednom rade 180. výročiu rozprávky Snehová kráľovná. Nezabudnuteľným zážitkom z programu v knižnici v netradičnom čase sme sa snažili podporiť u detí pozitívny vzťah k čítaniu.