V Spišskom kultúrnom centre a knižnici, kultúrnom zariadení Košického samosprávneho kraja, sa usilujeme našu knižnicu neustále zveľaďovať, aby si tu čitatelia a návštevníci vždy našli nielen dobré knihy (k tomu aj periodiká a stolové hry), ale mali možnosť sa tu aj vzdelávať, zabaviť sa, nájsť inšpiráciu, ale aj ľudí s podobnými záujmami, s ktorými sa môžu porozprávať o knihách a o rôznych témach.

No záleží nám aj na tom, aby sa v knižnici ľudia cítili dobre a radi sa tu vracali. Preto sa tešíme, že sa nám podarilo z priestoru na našom dvore vytvoriť útulnú čitáreň, kde naši čitatelia počas teplých letných dní nájdu pokojnú oázu uprostred mesta a budú sa môcť zahĺbiť do čítania. No bude to aj priestor pre rôzne podujatia a spoločné posedenia počas leta. Preto sme za prítomnosti ctených hostí – predstaviteľov vedenia mesta, našich kolegov z oblasti kultúry a priateľov knižnice, našu letnú čitáreň 23. júna 2026 slávnostne otvorili. Súčasťou príjemného slnkom zaliateho stretnutia plného letnej atmosféry bolo aj umelecké slovo, spev a aj štipka folklóru. No naši hostia sa dozvedeli aj všeličo zaujímavé o histórii budovy, v ktorej naša knižnica sídli, ktoré im prezradil historik Miroslav Števík, v rámci krátkej prednášky, ktorou program obohatil. Prajeme vám krásne leto a budeme sa tešiť, keď zavítate do našej letnej čitárne a spojíte príjemné s užitočným. Veď čítanie na čerstvom vzduchu má v sebe vždy akúsi pridanú hodnotu.
Organizátor: Spišské kultúrne centrum a knižnica, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja.

 

Fotogaléria: