V marci – mesiaci kníh, sme si ako tému nášho stretnutia so Slovenským zväzom zdravotne postihnutých v Spišskej Novej Vsi zvolili knihu ako takú a bližšie sme sa zamerali na čítanie.

V rámci Týždňa slovenských knižníc sme v Spišskom kultúrnom centre a knižnici, kultúrnom zariadení Košického samosprávneho kraja, 4. marca 2024 našim hosťom v krátkom prehľade predstavili zaujímavosti z histórie knihovníctva, vo videách mali možnosť vidieť, ako sa kniha tlačila za čias Gutenberga, ale aj to, ako sa rodí dnes. Podelili sme sa aj o zaujímavosti z oblasti neurolingvistiky a výsledky štúdií v tejto oblasti, ktoré svedčia o fascinujúcich procesoch, ktoré sa pri hlbokom čítaní v mozgu dejú a jednoznačne nás presviedčajú o dôležitosti čítania. V obľúbených súťažných aktivitách sme sa pohrali so slovami, otestovali slovnú zásobu, pozornosť, pamäť a vedomosti našich účastníkov. V príjemnej rodinnej atmosfére bolo ako vždy, veselo. Sme radi, že sme mali možnosť medzi nami privítať aj nových účastníkov našich pravidelných stretnutí a už teraz sa tešíme na ďalšie.