Na stretnutí s našimi priateľmi zo Slovenského zväzu zdravotne postihnutých v Spišskej Novej Vsi sme sa 18. mája 2026 v Spišskom kultúrnom centre a knižnici, kultúrnom zariadení Košického samosprávneho kraja, zamerali na bioniku – fascinujúci vedný odbor, ktorý pri vývoji nových technológií, materiálov a inovácií skúma prírodu a v nej hľadá inšpiráciu. Predstavili sme niekoľko vybraných zvierat, od ktorých sme sa niečo priučili aj my ľudia, a technické vynálezy, s ktorými nám pomohli. Dozvedeli sme sa tak všeličo zaujímavé o múdrosti ukrytej v prírode. Do súťažných úloh a aktivít sa tímy vložili s plným nasadením a zápalom pre hru. Strávili sme opäť príjemné popoludnie, počas ktorého sme sa dozvedeli niečo nové, zažili napínavú súťaž a hlavne veľa zábavy a srdečnosti. Tešíme sa na ďalšie stretnutie.
Organizátor: Spišské kultúrne centrum a knižnica, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja.
Fotogaléria:

