V Spišskom kultúrnom centre a knižnici, kultúrnom zariadení Košického samosprávneho kraja, sme v rámci prvého stretnutia cyklu Medzi riadkami pre čitateľov pripravili neformálnu prehliadku kníh z oblasti populárno-náučnej literatúry z vydavateľstva Absynt, ktoré ľuďom prináša príbehy a reportáže, o ktorých treba hovoriť a medzi našimi čitateľmi si získavajú čoraz viac priaznivcov.

Čitateľom sme predstavili najznámejších autorov, ktorých knihy boli vo vydavateľstve vydané, vrátane Svetlany Alexijevičovej, Åsne Seierstadovej, Martina Pollacka, Weroniky Gogolovej, Ireny Brežnej a ďalších. S čitateľmi sme sa navzájom podelili o názory na knihy, ktoré nám najviac zarezonovali a tým, ktorí sa s knihami od vydavateľstva ešte nestretli, sme dali zaujímavé tipy. Príjemné komorné stretnutie sa konalo 7. marca 2024 o 13:00 a o 16:00 hod. v knižnici na Letnej 28. Zúčastneným ďakujeme a tešíme sa na ďalšie stretnutie zamerané na ďalšie zaujímavé témy.