Knihovníci Spišského kultúrneho centra a knižnice, kultúrneho zariadenia Košického samosprávneho kraja, sa na stretnutí, ktoré sa konalo 15. novembra 2023 so študentmi opäť rozprávali o známych literárnych dielach z doplnkového čítania.

Tentokrát sa Literárnej hodiny trochu inak s podnázvom Najčítanejšie diela stredných škôl, zúčastnili študenti 4. A triedy Gymnázia na Školskej ulici v Spišskej Novej Vsi. Študentom sme priblížili diela Drak
sa vracia, Antigona, Na západe nič nové a Hamlet, ktoré sme doplnili aj o ukážky z filmov, natočených na námety týchto diel. Maturanti si zopakovali, čo je próza naturizmu, ale dozvedeli sa veľa zaujímavého aj o histórii gréckeho a anglického divadla. Keďže v tomto školskom roku maturujú, boli radi, že si učivo z literatúry mohli aj takto zopakovať. Prajeme im veľa úspechov v štúdiu a pri maturitných skúškach.

Fotogaléria: