Marec – mesiac knihy sme začali otázkou: Prečo by sme mali v lese, ako aj v knižnici dodržiavať pravidlá?

Spišské kultúrne centrum a knižnica, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja, pripravilo tematické podujatie „Les je čarovné miesto aj bez kúziel“. Dopoludnie bolo zamerané na pravidlá, ktoré pomáhajú lesu prospievať a v knižnici sa nestratiť.  Každý predsa  vie, že v knižnici sa dá toho veľa naučiť. Prostredníctvom známych, aj menej známych príbehov sme si s deťmi z Materskej školy Tehelná ozrejmili zásady, ktoré pomáhajú jarnej prírode v rozkvete. Každá voňavá prvosienka je predsa osožnejšia tam, kde vyrastie. Hovorili sme aj o tom, ako pomôcť knihe – nositeľke poznania aj zábavy, aby potešovala deti  a rozdávala úsmev svojim čitateľom, čo najdlhšie.

Spoločne sme sa vďaka pani učiteľkám a rodičom presvedčili, ako  kvalitne investovaný čas a energia prispieva k budovaniu detskej osobnosti a záujmu dieťaťa o svet navôkol a buduje pozitívny vzťah k nemu.