Hoci sa nám počasie zrána trochu pokazilo, neodradilo to všetkých rodičov od návštevy knižnice.

V Spišskom kultúrnom centre a knižnici, kultúrnom zariadení Košického samosprávneho kraja, sa dnes dopoludnia konalo prvé stretnutie čitateľského miniklubíku. Pozvaná skupina rodičov si mohla prísť vybrať knihy pre svoje ratolesti, podeliť sa o skúsenosti a knižné odporúčania. Malé zvedavé čitateľky preskúmali s rodičmi veľa kníh a tie najzaujímavejšie si vzali domov na spoločné čítanie. Vyskúšali sme si rôzne úlohy pre najmenších a inšpirovali rodičov.

Čas vyhradený na spoločné čítanie dáva vášmu dieťaťu signál, že ste tu preňho. Deti v rôznom veku majú odlišnú schopnosť sústrediť sa na podnety, ktoré im poskytnete. No správne vybratá kniha dokáže ich sústredenie podporiť. Stretnutie s názvom Krok za krokom do rozprávky podporuje vzťah detí nielen s knihou, ale aj s knižnicou v ich meste. S aktivitou budeme pokračovať počas celého leta, po dohodnutí termínu so skupinkou rodičov, ktorá prejaví záujem.