Dnes sa v Spišskom kultúrnom centre a knižnici, kultúrnom zariadení Košického samosprávneho kraja konalo ďalšie stretnutie čitateľského miniklubíku pre rodičov a ich deti do 6 rokov „Krok za krokom do rozprávky“.

Ako to už v knižnici býva, vybrať si jednu knihu nie je také jednoduché, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať. Malí čitatelia a čitateľky od 10 mesiacov do štyroch rokov objavovali kúzlo svojich obľúbených kníh, no stále pribúdajú ďalšie a ďalšie… Ponuka kníh je pestrá a skutočne je v čom listovať a bádať. Správne zaobchádzanie s knihou sa dieťatko učí a zlepšuje sa jeho motorika. Vďaka množstvu statických aj dynamickejších obrázkov, či kníh so zvukovými efektmi sa u každého dieťatka dá docieliť a prehlbovať schopnosť sústredenia. No v neposlednom rade si takto „inak“ strávený čas v príjemnom prostredí vychutnávali ako ratolesti tak aj rodičia.