Na septembrovom stretnutí Klubu beletrie sme v našej knihomoľskej spoločnosti privítali novú členku. Tešíme sa, že sa naše rady rozrastajú a dvere pre ďalších milovníkov kníh, ktorí svoje čitateľské dojmy radi zdieľajú s inými, sú otvorené.

Tentoraz sme mali na programe knihu Bál šialených žien od VICTORIE MAS, francúzskej spisovateľky, ktorá pracovala vo filmovom priemysle ako asistentka produkcie, skriptka a fotografka. Osem rokov žila v USA, kde študovala kinematografiu a anglo-americkú literatúru. BÁL ŠIALENÝCH ŽIEN získal cenu Renaudot des Lycéens 2019, dostal sa do výberu 30 najlepších kníh r. 2019 časopisu Le Point a výberu 100 najlepších kníh časopisu Lire. V r. 2021 bol tento román aj sfilmovaný.

Koncom septembra 2022 sa v priestoroch knižnice uskutoční ďalšia autorská beseda. Tentoraz so spisovateľkou JANOU MICENKOVOU, na ktorú sa už teraz tešíme. My sme sa chceli na stretnutie s ňou pripraviť, a tak sme sa na našom stretnutí na sklonku leta zaoberali aj jej knihami (Sladký život a Krv je len voda), ktoré sme si prečítali a odporučili aj členom, ktorí sa k nim ešte nedostali. Autorka sa narodila 5. 7. 1980 v Košiciach, vyštudovala slovenský jazyk a literatúru na FFPU v Prešove a scenáristiku a dramaturgiu na FAMU v Prahe. V r. 2013 založila v Prahe divadelný súbor NEKROTEATRO, kde pôsobí dodnes, ako dramatička a režisérka. Za divadelnú hru Nekrogames získala Cenu slovenského literárneho fondu za najlepší dramatický text 2013 a cenu pre mladých dramatikov VEJK AP 2012. Za novelu Najkrajšie roky získala v literárnej súťaži DEBUT 2012 cenu poroty. Zbierka poviedok Sladký život (2018) sa dostala do finálovej desiatky ceny Anasoft litera. V r. 2021 vydala knihu Krv je len voda.