V Spišskom kultúrnom centre a knižnici, kultúrnom zariadení Košického samosprávneho kraja, sa 31. mája 2023, tak ako každú poslednú stredu v mesiaci, ozývali rozhovory členiek Klubu beletrie.

V príjemnom prostredí a priateľskej atmosfére sme privítali novú členku. Tešíme sa, že sa naša skupinka opäť rozrástla. Počas stretnutia sme si vymenili dojmy z prečítaných kníh Kataríny Gillerovej, ktorú 7. júna 2023 privítame na besede. Pozornosť sme venovali aj článku o IKARIÁDE – slávnostnom vyhodnotení výročných cien za rok 2022. Ocenenia sa udeľujú autorom, ktorí dosiahli predaj kníh v množstve viac ako 15 000 kusov – Zlatá kniha a Platinová kniha pri predaji viac ako 25 000 kusov.
Platinu a zlato získala populárna slovenská autorka Táňa Keleová-Vasilková, 2 Platinové knihy získal Jozef Banáš. Zlato si odniesol aj majster napätia – Jozef Karika, za román Hlad. Zlatú knihu získal známy youtuber Peter PPPítr Popluhár za knihu Ako (ne)prežiť mladosť. Platinou bola ocenená publikácia Alžbeta Bátoriová vo väzení a na slobode od Andreja Štiavnického. Ocenenie získal in memoriam. Všetky knihy týchto ocenených spisovateľov si môžete vypožičať v knižnici v rámci beletrie pre dospelých.