Na aprílovom stretnutí Klubu beletrie v Spišskom kultúrnom centre a knižnici, kultúrnom zariadení Košického samosprávneho kraja, sme sa rozprávali o tvorbe talianskej autorky  Donatelle Di Pietrantonio.

Svojimi témami a štýlom sa zaradila k tzv. etnickému prúdu súčasných talianskych spisovateliek spolu s Michelou Murgiou a Elenou Ferrante. Žije a tvorí v Penne, v regióne Abruzzo. Je detskou zubnou lekárkou a autorkou mnohých ocenených románov napríklad Moja matka je rieka a  Moja krásna. Za román Tá, čo sa vracia získala v roku 2017 prestížnu taliansku cenu Premio Campiello. Pokračovanie tohto románu Južné predmestie bolo tiež úspešné. Román sa dostal medzi piatich finalistov ceny Premio Strega 2021. Tieto romány sa dotknú čitateľa tak hlboko, akoby sa ich príbeh prihováral priamo vám.

Znovu sme načreli aj do tvorby Jarmily Slovákovej. Autorkine nové romány Precitnutie, Cesta poznania a Hlas ticha sú príbehom životom skúšanej Simonky, ktorá ani po rozvode s tyranom nenachádza vysnívanú slobodu a pokoj. Kniha, tak ako jej predchádzajúce romány, je plná krásnych, motivačných myšlienok.

 

Fotogaléria: