Ako ústrednú tému marcového stretnutia Klubu mladých knihomoľov sme si v Spišskom kultúrnom centre a knižnici, kultúrnom zariadení Košického samosprávneho kraja, vybrali knihy o knihách. A tak sme 20. marca 2024, čo sa týka žánrov v rámci danej témy, spolu zabŕdli do histórie aj do sci-fi.

Spolu sme sa porozprávali o prečítaných knihách, vzájomne sa nadchli pre ďalšie knižné tipy a v skratke predstavili aj ďalšie knihy, ktoré sa dotýkajú témy. Keďže pre nás knihovníkov majú knihy o knihách či z prostredia knižnice a kníhkupectva zvláštne čaro, podelili sme sa o toto nadšenie aj s našimi mladými knihomoľmi. V rámci aktivít sme si lámali hlavy kvízom o histórii písma, kníh a knižníc a podarilo sa nám rozlúštiť správu v tajnom písme. Na záver sme sa pokúšali na základe kreslených indícií uhádnuť názvy kníh. Nakoniec sme každú knihu správne identifikovali a hlavne sa pri tom skvele zabavili. Tešíme sa na ďalšie stretnutie a nových členov.