V apríli sme sa rozhodli s naším Klubom mladých knihomoľov v Spišskom kultúrnom centre a knižnici, kultúrnom zariadení Košického samosprávneho kraja, vstúpiť do sveta fantasy literatúry.

Na stretnutí klubu, ktoré sa konalo 17. apríla 2024, sme si navzájom predstavili knihy, ktoré sme si v rámci tohto žánru vybrali a podelili sa o svoje dojmy z nich, no zoznámili sme sa aj s vybranými dielami a najznámejšími autormi fantasy literatúry. V rámci aktivít sme sa otestovali, do ktorej fakulty Rokfortskej školy by sme patrili, naučili sme sa rozlišovať prvky fantasy a sci-fi literatúry, lámali si hlavy nad kvízom, úspešne rozlúštili krížovku s Tolkienovým citátom a vytvorili si mapu svojho fantasy sveta aj s jeho obyvateľmi, panovníkom a, samozrejme, aj úhlavným nepriateľom. Tentoraz nás naše mladé „knihomoľky“ prekvapili a pripravili si kvíz, v ktorom sme popustili uzdu fantázii, aj pre nás knihovníkov. O zábavu núdza nebola. Preto sa už teraz tešíme na ďalšie stretnutie, na ktorom veľmi radi privítame aj ďalších mladých knihomoľov.