Čarovný literárny, už tak trochu predvianočný, podvečer v Spišskom kultúrnom centre a knižnici, kultúrnom zariadení Košického samosprávneho kraja, so spisovateľkou, dramatičkou, scenáristkou, autorkou kníh pre deti a dospelých, ktorej prózy sa trikrát ocitli vo finálovej desiatke prestížnej literárnej súťaže Anasoft litera (2009, 2019, 2020), Janou Bodnárovou, patriacou už 30 rokov medzi výrazné slovenské autorky strednej generácie.

Svoju prvú poviedku napísala už ako 11-ročná. Dnes patrí medzi najvyhľadávanejšie súčasné ženské spisovateľky na Slovensku. Venuje sa zachytávaniu tém modernej a novodobej ženy, ultimátnej samoty jednotlivca i fenoménu spomienky – tá podľa viacnásobnej nominantky literárnej ceny Anasoft litera utužuje ľudskú celistvosť.
Projekt cyklu pravidelných autorských stretnutí s názvom „Kde končí kniha, tam začína literárny večer“ zrealizovalo Spišské kultúrne centrum a knižnica, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja, a z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, ktorý je aj hlavným partnerom projektu.

Autorskú besedu si môžete pozrieť tu:

Fotogaléria: