V Spišskom kultúrnom centre a knižnici, kultúrnom zariadení Košického samosprávneho kraja, sa konalo ďalšie z obľúbených literárnych stretnutí s knihami, o silných príbehoch, so ženou, ktorá stojí za nimi.

Tentoraz s oceňovanou autorkou a vnučkou exponovaného slovenského básnika Rudolfa Dilonga – Denisou Fulmekovou. Podľa jej vlastných slov sa už ako štvorročná hrávala na spisovateľku. Odvtedy už uplynulo pár rokov a dnes patrí medzi uznávané a obľúbené autorky.
Prezradila nám všeličo o svojej tvorbe. Vo svojich knihách často píše aj o citlivých ženských témach, ako strata nenarodeného dieťaťa, umelé oplodnenie alebo popôrodná depresia. Otvorene priznala, že často čerpá aj z vlastnej skúsenosti. V jej románoch vždy vystupujú silné ženské hrdinky. Obyčajné ženy, aké poznáme. Na nič sa nehrajú, sú prirodzené a aj naše čitateľky sa s nimi dokážu ľahko stotožniť a v prežívaní hrdinky nájsť odraz vlastnej duše.
Románom Konvália s podtitulom Zakázaná láska Rudolfa Dilonga sa autorka dostala do finálovej desiatky súťaže Anasoft litera (2017). V tejto knihe si nás získala silným príbehom o svojich starých rodičoch. O zakázanej láske medzi židovským dievčaťom – Valériou Reiszovou, a básnikom katolíckej moderny, kňazom františkánskeho rádu – Rudolfom Dilongom. V čase holokaustu priviedli na svet dievčatko. Autorka sa vyjadrila, že touto knihou vrátila mame Dilonga ako otca. So svojou nasledujúcou knihou Doktor Mráz bola autorka nominovaná v desiatke Anasoft litera v roku 2019 opäť.
Projekt cyklu pravidelných autorských stretnutí s názvom „Kde končí kniha, tam začína literárny večer“ z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, ktorý je aj hlavným partnerom projektu.

 

Reportáž TV Reduta:

Fotogaléria: