V stredu 8. marca 2023 nás bolo počuť. Spišské kultúrne centrum a knižnica, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja, sa stalo súčasťou podujatia „Je nás počuť 2023“, nad ktorým prevzala záštitu prezidentka Slovenskej republiky – pani Zuzana Čaputová.

Všetky knižnice, ktoré sa do celoslovenského projektu zapojili, chcú takto upozorniť na dôležitosť čítania a krásu literatúry. Z knižnice do ulíc zazneli ukážky z pestrého výberu kníh: od regionálneho autora Antona Mareca, obľúbených slovenskej autoriek Dany Hlavatej a Michaely Elly Hajdukovej, večného tuláka po všetkých možných aj nemožných fantastických svetoch – Mariána Kubicska, Liny Kostenko – jednej z prvých a najvýznamnejších mladých ukrajinských poetiek, ktorá sa objavila na prelome 50. a 60. rokov 20. storočia či napínavý príbeh o zmysle pre rodinu, o dôvere a trpezlivosti od Ellie Radinger.

Reportáž TV REDUTA: