Na stretnutí Klubu mladých knihomoľov sme sa 17. januára 2024 v Spišskom kultúrnom centre a knižnici, kultúrnom zariadení Košického samosprávneho kraja, ponorili do sveta vyšetrovania zločinu, pátrania, logických dedukcií a napätia.

Našou ústrednou témou boli detektívky a krimi literatúra. V uvoľnenej atmosfére sme sa porozprávali o knihách, ktoré sme v rámci tohto žánru prečítali a podelili sme sa o svoje dojmy a postrehy. Vzájomne sme si tak vymenili knižné tipy. V rámci širokého spektra – od klasických anglických detektívok až po mrazivé severské krimi trilery, si vie vybrať každý. V knižnici sa stal „zločin“, ktorý nám naši mladí knihomoli pomohli vyšetriť. Na „mieste činu“ boli zadržané stopy, na základe ktorých detektívi vypátrali knihy, v ktorých bolo ukryté meno páchateľa. Zapojením svojho umu, šikovnosti a dedukčných schopností sa mladým detektívom napokon podarilo prípad úspešne vyriešiť. Už teraz sa tešíme na ďalšie stretnutie.