16. júna 2022 o 10:00 hod. sme otvorili s kráľom všetkých rozprávkových príbehov z knižnice v Spišskej Novej Vsi „LEPORELOM“, tretí ročník úspešného projektu s názvom „Rande s leporelom“.

Verejné čítania na námestí sú zamerané na podporu čitateľskej gramotnosti detí. Jednotlivé stretnutia budú prebiehať raz mesačne, počas letných mesiacov jún – september 2022 a sú určené pre všetky deti predškolského veku a prvého stupňa základných škôl. Tento ročník sme rozšírili o ďalšie sprievodné aktivity. Na tomto čítaní si deti mohli pozrieť aj bábkovú rozprávku v podaní Divadla v kufri z Košíc. V tvorivej dielničke si vyrobili medovníkové srdiečko z papiera, aby to, ktoré zjedli Janko a Marienka nechýbalo v rozprávke Medovníkový domček.

Projekt realizovalo Spišské kultúrne centrum a knižnica, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja, v spolupráci s MC Dietka.

Projekt verejného čítania z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, ktorý je aj hlavným partnerom projektu.

Reportáž TV REDUTA:

[video src="https://www.snv.sk/data_import/tvrVysielanie/220623/220623-1.mp4" /]