„Ak o sebe nedáš vedieť, zanikneš v dave“. Touto veľkou múdrosťou sa riadi náš hosť z ďalšieho obľúbeného literárneho stretnutia.

Vzácna dáma, ktorú sme tentokrát 9. júna 2022 privítali v Spišskom kultúrnom centre a knižnici, kultúrnom zariadení Košického samosprávneho kraja, je nielen známou slovenskou spisovateľkou, ale i poetkou, úspešnou podnikateľkou a tak trochu aj filantropkou. Vo svojom slovníku nepozná slová ako nedá sa, nie je to možné či nevládzem. Svoju spisovateľskú púť začala písaním poézie, čoho výsledkom bola básnická zbierka Roztavené putá. Kniha plná básní o láske, avšak nie tak, ako ju vnímajú všetci, poetka sa pozrela na tento najkrajší ľudský cit z druhej strany. Poukazuje v nej na rodičovské putá, ktoré by už od prírody mali byť silné, ale neboli. Rovnako sa v nej dotkla aj silného puta medzi ženou a mužom, v ktorom srdce prikazuje a rozum puto rozdeľuje. Po úspešnej básnickej zbierke, ktorá si takmer ihneď našla svojich priaznivcov a je stále žiadaná, prišli na rad skutočné príbehy. Svoje doterajšie knihy zaradila pod jedinečnú značku. „Nesmieš povedať, Navždy prekliata, Naposledy plačem, Nehľadaj pravdu, Nemusíš prosiť. Neviem plávať“ sú názvy silných príbehov o ženách s nezabudnuteľnou pečaťou NP.

Projekt cyklu pravidelných autorských stretnutí z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, ktorý je zároveň aj hlavným partnerom projektu.

Autorskú besedu si môžete pozrieť tu:

Reportáž TV REDUTA:

[video src="https://www.snv.sk/data_import/tvrVysielanie/220610/220610-2.mp4" /]

 

Fotogaléria: